A 2-pack of movie tickets costs $17.24. What is the unit price
Answer
5 (1 оценка)
0
debudev447 6 months ago
Светило науки - 41 ответа - 0 помощи

Answer:

As the two pack of ticket cost 17.24. Mean that the unit or the price of one pack will be half of it which is

8.62

Step-by-step explanation:

PLEASE MARK ME BRAINLIEST IF MY ANSWER IS CORRECT PLEASE

Answer
0 (0 оценки)
0
AnjulaReddy 6 months ago
Светило науки - 121 ответа - 0 помощи
Given ,

2 pack movie tickets costs $17.24

Unit price = $17.24/2 = $8.62

Still have questions?